Financiële privacy op de agenda van de conferentie van 25 januari a.s. door ECP en Privacy First

Al eerder schreef ik dat op 25 januari a.s. een conferentie over financiële privacy zal plaats vinden, waarbij onder meer aandacht zou zijn voor het voorstel over het bancaire sleepnet (Transactie Monitoring Nederland).

Inmiddels is het voorlopige programma van de Nationale Privacy Conferentie 2023 bekend, lees de aankondiging, en ben ik uitgenodigd om ook een bijdrage te leveren.
Dat voorlopige programma luidt:

Programma

Het programma wordt nog verder aangevuld.

9:30 uur – Inloop

10:00 uur – Start conferentie, opening door dagvoorzitter Tom Jessen en Marjolijn Bonthuis (ECP)

10:10 uur – Ellen Timmer – ‘Setting the scene’   financiële privacy, waar hebben we het eigenlijk over?

10:30 uur – Gesprek over Transactie Monitoring Nederland (TMNL). Wat is het en hoe zit het met de privacy rondom TMNL?

11:20 uur – Pauze

11:40 uur – Bert Slagter over Central Bank Digital Currency en privacy
Wat is een CBDC nou precies? Wat houdt programmeerbaar geld in? Wat is de relatie met digitale identiteit? Is dit een nodige stap naar een nieuw financieel systeem of zijn we op weg naar een dystopische samenleving? Hoe zit het met de privacy kant?

12:00 uur – Simon Lelieveldt over bitcoin, crypto, witwassen, e.d.

12:30 uur – Paul Korremans over Stichting Privacy First

12:40 uur – Uitreiking Privacy Awards

13:00 – 14:00 uur – Lunch

 

Meld je aan want het is een actueel en maatschappelijk relevant programma!

———————————————–

 

Bancair sleepnet

Enkele recente commentaren op het bancaire sleepnet:

Rob de Wijk:

 

Kees Verhoeven:

 

Simon Hania:

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Grondrechten, ICT, privacy, e-commerce en getagd met , , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie