Samenwerking DNB en Autoriteit Persoonsgegevens | AVG

De Nederlandsche Bank (DNB) maakte bekend meer te gaan samenwerken met de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Dit staat in het bericht van DNB, Intensievere samenwerking DNB en de Autoriteit Persoonsgegevens.

Die samenwerking is van belang omdat ondernemingen onder toezicht van DNB de Wet ter voorkoming van witwassen en financiering van terrorisme (Wwft) moeten naleven. Op grond van de Wwft moeten grote hoeveelheden persoonsgegevens door ondernemingen (onder meer banken, betaalinstellingen) worden verwerkt, waarbij de AVG moet worden nageleefd. Voorts is ook in het kader van de Wet op het financieel toezicht (Wft) sprake van gegevensverwerking, onder meer als de klant toestemming moet geven.

Belangrijke AVG-thema’s voor ondernemingen onder DNB-toezicht zijn onder meer het uitvoeren van gegevensbeschermingseffectbeoordelingen en het melden van datalekken.

Overigens is opmerkelijk dat in de financiële sector een ruime groep van ondernemingen de datalekken niet aan de klant hoeft te melden. Lees dit artikel.

Bericht DNB:

Intensievere samenwerking DNB en de Autoriteit Persoonsgegevens
01 november 2022 Toezicht

DNB en de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaan de samenwerking verbreden. Er werd al samengewerkt bij het toezicht op betaaldienstverleners. AP en DNB gaan waar mogelijk meer samenwerken om de kwaliteit van hun toezicht te bevorderen.

Herzien samenwerkingsprotocol
DNB en de AP hebben op 3 oktober 2022 het herziene samenwerkingsprotocol ondertekend. Het nieuwe protocol is op 25 oktober gepubliceerd in de Staatscourant.
Beide toezichthouders blijven samenwerken in het toezicht op de Europese richtlijn voor betaaldiensten (PSD2). De afspraken hierover zijn behouden.
Het protocol is herzien om waar mogelijk de focus en toepassing te verbreden naar samenwerking over de breedte van het DNB en AP toezichtmandaat.

Sector(en)
• Aanbieders cryptodiensten
• Banken
• Betaalinstellingen
• Elektronischgeldinstellingen
• Pensioenfondsen
• Premiepensioeninstellingen
• Trustkantoren
• Verzekeraars

 

Het samenwerkingsprotocol is ook op de site van de AP te vinden (hier). Verder is het verwerkingenregister van de AP geüpdate (tekst).

Over Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Financieel recht, onder meer Wft, Wtt, Fraude, witwasbestrijding, Wwft, ICT, privacy, e-commerce en getagged met , , , , , , . Maak dit favoriet permalink.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s