Advies over ongewenste tweede nationaliteit | FATCA, nationaliteitsrecht

Relevant voor ‘Accidental Americans’ (ook wel toeval-Amerikanen genoemd) en andere mensen met een ongewenste tweede nationaliteit: het advies over tweede nationaliteit van de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV). Een praktische oplossing voor onder meer de Accidental Americans staat er niet in, maar er worden wel aanknopingspunten gegeven voor het standpunt dat een land het afstand doen van de nationaliteit niet onnodig mag blokkeren. In noot 23 wordt verwezen naar het artikel dat Ryngaert voor NJB schreef en waarin onder meer de Accidental Americans worden besproken.

 

Meer informatie:

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Belastingrecht, Financieel recht, onder meer Wft, Wtt, Fraude, witwasbestrijding, Wwft, Grondrechten en getagd met , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie