Toegang maatschappelijke organisaties tot openbare registers

In de verzamelbrief digitalisering is vermeld dat maatschappelijke organisaties toegang krijgen tot openbare registers met persoonsgegevens. Uit de brief blijkt dat er een algemene maatregel van bestuur komt waarmee geregeld wordt dat persoonsgegevens in bepaalde wettelijke openbare registers onder de Wet hergebruik van overheidsinformatie (Who) vallen. De minister zal de Tweede Kamer uiterlijk op 1 juli 2025 nader informeren.

Waar deze toezegging vandaan komt kon ik niet vinden en evenmin waarom maatschappelijke organisaties in persoonsgegevens zouden mogen grasduinen. Uit de brief blijkt dat er ten minste 65 registers zijn met persoonsgegevens.

Ik zie niet in waarom alle maatschappelijke organisaties een eenvoudige toegang tot persoonsgegevens zouden krijgen. Het is bij het ubo-register en het handelsregister een bekende wens van bepaalde non-profit organisaties die menen als amateur-rechercheur te moeten optreden, zonder over een recherchevergunning te beschikken.

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Fraude, witwasbestrijding, Wwft, Grondrechten, ICT, privacy, e-commerce, Ubo-register en getagd met , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie