Identificatiedienstverlener lekt ID’s | voorwaarden Privacy First voor een betrouwbaar digitaal identificatiemiddel

Identificatie wordt voor mensen steeds gevaarlijker. Gespecialiseerde identificatiedienstverleners zouden dat gevaar moeten indammen, maar als criminelen bij hen inbreken, worden de problemen alleen maar groter.

Inbraak
Lees over de inbraak bij een identificatiedienstverlener het artikel ID-verificatiedienst IDScan lekt rijbewijzen van 150 miljoen mensen. Dit kan zich in Nederland en in de EU ook voordoen, aangezien het voor mensen niet duidelijk is welke identificatiedienstverleners te vertrouwen zijn. Bovendien is de vraag of deze ondernemingen wel goed getoetst en gemonitord worden.

Europees identificatiemiddel
Daarom is het belangrijk de ontwikkelingen rondom het Europese identificatiemiddel, de ‘EUDI-wallet’ of ‘EDI-wallet’, gebaseerd op de eIDAS-verordening, goed in de gaten te houden.

Privacy First schreef er een brief over met veel vragen. Voor het rondetafelgesprek van de Commissie Digitale Zaken van de Tweede Kamer bracht Privacy First een position paper uit waarin de voorwaarden voor een betrouwbare EUDI-wallet worden samengevat.

 

Beeld uit de position paper:

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Financieel recht, onder meer Wft, Wtt, Fraude, witwasbestrijding, Wwft, Grondrechten, ICT, privacy, e-commerce en getagd met , , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie