Het kadaster is nog niet veilig genoeg | Autoriteit Persoonsgegevens

Het is de bedoeling dat het kadaster geen mooie informatiebron voor criminelen meer is [1]. De overheid heeft daarom een wetsvoorstel geconsulteerd [2].

Deze week liet de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) weten [3] dat er nog extra aanpassingen nodig zijn:

Met een wijziging van het Kadasterbesluit wil het kabinet zorgen dat de toegang tot gegevens in het Kadaster beperkt wordt, om mensen zo te beschermen tegen doxing en andere vormen van bedreiging. Een goede stap, vindt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), die het kabinet al meerdere keren tot zulke wijzigingen maande. Het besluit heeft nog wel op drie punten aanpassingen nodig, schrijft de AP in een brief aan het kabinet.

In de brief die de AP aan de minister van VWS schreef, worden de bezwaren als volgt samengevat:

 

Noten:

[1] Zie op dit blog: Maatregelen tegen datagraaien in het Kadaster en verruiming van de afscherming, 23 september 2023; Kadaster is lek als een mandje | AVG, cybersecurity, 29 augustus 2023; Openbare registers uit de vorige eeuw kunnen niet ongewijzigd verder | waarschuwing Autoriteit Persoonsgegevens over kadaster, handelsregister e.d., 18 april 2023.
[2] Zie dit blog.
[3] Nieuwsbericht Kadasterbesluit heeft nog aanpassingen nodig, met verwijzing naar de brief, 27 augustus 2024.

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Fraude, witwasbestrijding, Wwft, Grondrechten, ICT, privacy, e-commerce en getagd met , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie