Ook Duitsland kent de Big Brother Awards. Dit jaar was de Deutsche Bahn (DB) een van de winnaars. Machinevertaling van de introductie:
De BigBrotherAward in de categorie “Mobiliteit” gaat naar Deutsche Bahn, die er alles aan doet om ongesurveilleerd reizen per trein onmogelijk te maken. De digitale dwang wordt steeds groter: steeds meer tickets worden alleen nog digitaal en gepersonaliseerd aangeboden, de BahnCard is als fysieke kaart afgeschaft. Reizigers worden gedwongen om de “DB Navigator” app te gebruiken, die trackers gebruikt die niet geweigerd kunnen worden.
Lees het bericht over de ‘snuffel-navigator’, over de app van het vervoersbedrijf.
Tech expert Mike Kuketz is bezig geweest met het bedrijf, in oktober 2022 schreef hij over de privacy-onvriendelijke app en de klacht die hij heeft ingediend. Op 13 juni 2023 publiceerde hij een update. Op 11 maart dit jaar verscheen zijn artikel over anonieme Spartickets.
Het zal me benieuwen of de praktijken van DB door de gegevensbeschermingsrechtelijke beugel kunnen.

