Er zijn Nederlandse kapitaalvennootschappen die niet zo veel zin hebben in accountantscontrole. Anton Dieleman schreef onlangs twee artikelen over de problematiek rondom de ontbrekende controle.
In een artikel dat in december in AccountancyNieuws verscheen, gaat Anton Dieleman in op de gevolgen van het ontbreken van een controleverklaring, onder de titel “Ontbreken controleverklaring onbelangrijk verzuim?” (html, pdf).
In januari 2012 verscheen in AccountancyNieuws een artikel over de risico’s voor de accountant verbonden aan werkzaamheden voor een onwillige cliënt, onder de titel “Accountant moet vingers niet branden aan ontbrekende controleverklaring | Oppassen voor dubieuze rol” (pdf).
Zie voor berichten over (de toekomst van) het jaarrekeningenrecht de categorie jaarverslaggeving op dit weblog en de berichten in de rubriek jaarrekeningenrecht op het flex-bv weblog.

