Integriteitsindustrie houdt iedereen bezig maar levert weinig op, aldus Van Eijbergen

Rob van Eijbergen [1] schreef in een artikel voor het Montesquieu Instituut naar aanleiding van een NRC-artikel over omkoping van ambtenaren [2] dat de compliance industrie weinig bijdraagt aan de misdaadbestrijding. Hij bepleit eenvoud [3] en een sociaal veilige werkplek,

waarin mensen zichzelf kunnen zijn en om hulp kunnen vragen als ze privéproblemen hebben of zich niet lekker voelen op hun werk

 

Noten

[1] Hoogleraar integriteit van organisaties.
[2] Het artikel door Jan Meeus, Het omkopen van ambtenaren is een verdienmodel geworden, waarschuwt de Rijksrecherche, 8 mei 2023. Overigens is zorgelijk dat uit het interview blijkt dat Van Baaren denkt het in de zaak van de wethouder goed te hebben gedaan, wat betekent dat de kennis over partijfinanciering bij zowel de Rijksrecherche als het Openbaar Ministerie onvoldoende moet zijn geweest.
[3] Hij schrijft: “Natuurlijk is het ook belangrijk een gedragscode te hebben en meldstructuur maar maak het niet te ingewikkeld. Het creëren van een prettige werkomgeving is verreweg het belangrijkst preventiemiddel.

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Financieel recht, onder meer Wft, Wtt, Fraude, witwasbestrijding, Wwft en getagd met , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie