Vandaag maakte de Rijksvoorlichtingsdienst bekend dat Koningin Máxima morgen een toespraak houdt bij de lancering van het platform Regulator Knowledge Exchange (RKE) van het Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF) van de ‘University of Cambridge Judge Business School’.
In de aankondiging wordt over RKE het volgende gezegd:
Regulator Knowledge Exchange is een digitaal platform voor regelgevende instanties, toezichthouders en beleidsmakers in de financiële sector. Het doel is om wereldwijd samenwerking en kennisuitwisseling over digitale financiële diensten en digitale openbare infrastructuur te optimaliseren. Financiële producten en diensten worden in toenemende mate gedigitaliseerd. Enerzijds biedt dit goede mogelijkheden om meer mensen toegang te geven, het gebruik te vergroten en meer klantgericht te gaan werken. Anderzijds vraagt fintech om wet- en regelgeving die veilig gebruik garanderen en privacy waarborgen.
Eerder plaatste ik op dit blog het artikel EU-Supervisory Digital Finance Academy en The world’s financial leaders prepare our financial future next week | Sibos conference.
Op het gebied van fintech zijn er vele internationale samenwerkingsverbanden.