Hoewel er al vele cybersecurity waarschuwingen zijn geweest wordt er niet geluisterd en al helemaal niets gedaan | brandbrief Cyber Security Raad

De afgelopen tien jaar zijn er vele cybersecurity waarschuwingen van gezaghebbende instanties geweest, zowel richting overheid als richting private sector [*]. Toch lopen we in Nederland en daarbuiten hopeloos achter, bijvoorbeeld door e-mail (dat onveilig is) te gebruiken voor vertrouwelijke communicatie en veel andere dingen fout te doen.

Brandbrief Cyber Security Raad
De nieuwste waarschuwing komt van Cyber Security Raad (CSR), die een brief aan de informateur schreef en de brief aankondigde in het nieuwsbericht CSR waarschuwt: kans op digitale ontwrichting is reëel.

 

 

[*] Voorbeelden op deze site: het bericht van de Autoriteit Persoonsgegevens over de toename van cybercrime, de Duitse bankenvereniging waarschuwt de klanten van banken en de kritiek van de Autoriteit Persoonsgegevens dat het kadaster niet veilig genoeg is. Eerder was er kritiek van de Algemene Rekenkamer (onder meer dit en dit).

 

 


Aanvulling 24 januari 2026
Follow the Money publiceerde het artikel Politie liet ondanks waarschuwing deur open voor Russische hackers (betaalmuur), met de introductie: “Een Russische hackersgroep maakte in 2024 de contactgegevens van tienduizenden Nederlandse politiemedewerkers buit. Uit onderzoek van FTM blijkt dat de politie was gewaarschuwd maar adviezen over de beveiliging niet opvolgde. De politie erkent nu dat de aanvallers hierdoor makkelijker hun slag konden slaan.
In de Tweede Kamer werd een rapport van WODC openbaar gemaakt: ‘Meetbaarheid digitale weerbaarheid van Nederlandse organisaties’

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in Grondrechten, ICT, privacy, e-commerce en getagd met , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie