Vernietigend rapport over Logius project

In april kwam het vernietigende advies van het Adviescollege ICT-toetsing over de Logius ICT-infrastructuur uit, dat ik met verbazing heb doorgelezen.

Conclusie op pagina 1:

Logius heeft de overgang naar de nieuwe ICT-infrastructuur niet eenvoudig gehouden zoals eind 2019 geadviseerd. Met de aanpak voor de nieuwe ICT-infrastructuur hebben Logius, de leverancier en BZK zich vertild. Dit maakt het migratieplan onhaalbaar.
Wij verwachten dat de overgang nog langer gaat duren dan begin 2025, de schatting in de plannen van november 2022. Het belangrijkste gevolg hiervan is, naast kostenoverschrijdingen, dat burgers en bedrijven nog langer moeten wachten op vernieuwing van de Generieke Digitale Infrastructuur (GDI), en daarmee de verbetering van de digitale dienstverlening van de overheid.

Wij zien de volgende twee hoofdredenen voor de onhaalbaarheid van het plan:
A. Aanpak voor de ICT-infrastructuur is te risicovol.
B. Organisatorische basisvoorwaarden voor migratie zijn niet ingevuld.

Advies
Als weg voorwaarts denken wij dat u stevig moet ingrijpen:
1. Laat Logius zich beperken tot een eenvoudig, bruikbaar platform.
2. Geef voorzieningen de ruimte om de best passende ICT-infrastructuur te kiezen.
3. Laat Logius steviger sturen op de migraties.
4. Zorg voor een zakelijke sturing vanuit beleid op de GDI-dienstverlening.

 

De verantwoordelijk staatssecretaris kondigde maatregelen aan, waarover iBestuur schreef: Van Huffelen moet ingrijpen bij ontwikkeling Logius ICT-infrastructuur.

Onbekend's avatar

About Ellen Timmer

Weblog: https://ellentimmer.com/ ||| Microblog: https://mastodon.nl/@ellent ||| Motto: goede bedoelingen rechtvaardigen geen slechte regels
Dit bericht werd geplaatst in ICT, privacy, e-commerce en getagd met . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie